RetroHerna - Interaktivní muzeum videoherní historie

Chci se zapojit

Odpovědět

Občas nám lidé píší, že by nám chtěli pomoci, ale nevědí jak. Jindy nám ani nenapíšou a až později se dozvíme, že by chtěli pomáhat, ale měli pocit, že nemají co nabídnout. Proto jsme se rozhodli dát pro všechny zájemce dohromady přibližný popis toho, jak nám lze pomoci.


* Výjezdní divize

Výjezdy na festivaly a konference jsou v současnosti pro Retrohernu nejčastější aktivitou. Základnu máme v Praze a tak nejčastěji vyjíždíme odtud, ovšem pomocníci se nám hodí v každém kraji, který navštívíme. Proto na akci můžete jet společně s námi a nebo se přidat až na místě, my vám zajistíme volný vstup a někdy také můžeme nabídnout nocleh a stravu.

Náplň práce: zabalení a vybalení techniky, rozmístění nábytku, zapojení, ozkoušení, komunikace s návštěvníky a dozor.


* Opravy a čištění

Konzole i ovladače je čas od času potřeba rozebrat a vyčistit, zvláště starší kousky, které se k nám často dostávají po dlouhé službě. Kdo má šikovné ruce, neupustí na co sáhne a věci se nerozlomí vedví, když se jich dotkne šroubovákem, může nám napsat a my ho s radostí pozveme na nejbližší čistící setkání. Zvláště vítáme páječe!


* Řidič

RetroHerna často putuje od města k městu, proto rozhodně nepohrdneme zkušeným řidičem, který nám nabídne pomocnou ruku - a nebo volant, disponuje-li taky vozem. Tady na to máme samostatné téma.


* Programátor

Nadšencům do programování starých her můžeme nabídnout přístup k naší slušné sbírce elektroniky, ostatní programátory pak oceníme při práci na našem vlastním softwaru. Nejvíc se u nás užije Python, LAMP nebo Pascal x86.


* Encyklopedie

Zajímá vás tvorba článků a toužíte uplatnit svůj talent rešeršera a znalosti geeka? podrobnosti k tvorbě encyklopedie najdete také samostatném tématu.


* ... další pomoc?

A kolem RetroHerny je spousta další práce. Pokud chcete vědět, co se kde šustne a kde je třeba přiložit ruku k dílu, napište nám a my budeme vědět, že se na vás můžeme obrátit!

Každou pomoc uvítáme dlouhodobě, ale i jednorázově. Základem je u nás vždy komunikace - slíbit jen to, co můžeme splnit a co nejdřív dát vědět, pokud se vyskytnou komplikace. Nové tváře v našem týmu rádi uvítáme a každá pomoc se nám hodí. Napište nám tady na fóru a nebo na mail start@retroherna.cz.

Naposledy upraveno moderátorem 27. 10. 2016 13:35
Odpovědět

Nově sháníme také lidi, co by dle instrukci pravidelně sledovali aukce na všech vybraných serverech a informovali nás o zajímavých nabídkách :)

Odpovědět

Sháníme také grafiky a webdesignéry. Našemu webu by neškodil facelift a často potřebujeme připravit nějaké obrázky či grafiku na letáky, facebookové události a podobně. Není potřeba, aby měl grafik kdovíjakou praxi - stačí když se nebude štítit práce a sedneme si vzájemně co se týká nápadů a stylu. Pokud máš chuť to zkusit, ozvi se nám!

Odpovědět

A odměnou je počítám nehynoucí vděk, dobrý pocit z účasti na velkolepém díle a možnost se někde malým písmem zviditelnit? Katanga nějaké zkušenosti s grafikou má, ale na dobrovolničení má svých zdrojů už tak více, než je pro osobu jinak výdělečně nečinnou zdrávo.

Naposledy upraveno 02. 07. 2016 08:43
Odpovědět

nu, kdybychom mohli platit nějakou konkurenceschopnou sumu, tak to nepíšem sem, ale rovnou někoho najmeme :)

pokud jde o letáčky a podobné drobnosti, tak tam opravdu chceme jen slepit pár obrázků a udělali bychom to sami, kdyby na to v hektickém připravování akcí byl čas. tu se jedná spíš o posilu pro chvilky nouze.

Webdesign je jiná věc, tam bychom se mohli bavit i o nějakém honoráři, ale to je na delší debatu o podrobnostech.