RetroHerna - Interaktivní muzeum videoherní historie

Stojánky na hry

Diskuze k wiki článku vybaveni:stojanky
Poslední revize sanky, 2016-11-14T10:45:43+0000

Rozměry cartridgí

Výrobce Konzole W H D
Nintendo Game Boy 5.7cm 6.5cm 0.75cm
Sega Mega Drive 10.9cm 6.9cm 1.6cm
EA Mega Drive 9.7cm 8.8cm 1.6cm
Odpovědět

V rámci nějaké profesionalizace jsme se rozhodli že nemůžeme nadále nechávat hry volně povalovat vedle televize. Náhradou mohou být stojánky pro 3-5 her. Vedle televize by mohly být třeba tři a v každém budou přehledně vložené cartridge.

Zde je prototyp stojánku na Game Boyové cartridge. K finální verzi má daleko, ale už v pondělí (2016-10-24) ho chci vytisknout, abychom měli dobrou představu jak to vypadá a jak se to chová.

Naposledy upraveno moderátorem 25. 10. 2016 16:20
Odpovědět

Spoiler: Když dáš hru do toho horního šuplíčku, převáží se to dozadu.

Zvaž tomu udělat malé trojúhelníkové nožičky dozadu s plochou kolmou na zadní stěnu.

Odpovědět

Prototyp byl vytištěn.

Jak jsem čekal, hned se ukázalo, co změnit. Nejduležitější mi přišlo stojánek položit, protože lidé mají hlavu vysoko a dívají se na něj zhora. Spolu s položením stojánku jsem přidal i nožičku. Verze 0.2 vypadá takto. Tisknout ji budu v pondělí nebo ve středu.

(druhý obrázek je mockup s kazetkama, ignorujte spodek, chyba renderování)

Také mi bylo doporučeno tisknout pomocí PLA a ne ABS, měl by se plast méně hrbit a trhat.

Naposledy upraveno 28. 10. 2016 11:58
Odpovědět

Vypadá to skvěle, ne?

Zdroják je na GitHubu.

Naposledy upraveno 02. 11. 2016 11:53
Odpovědět

Ve školním 3D labu jsem se optal, jak by to mohlo vypadat, kdybych chtěl tisknout stojánků třeba desítky. Vypadá to tak, že když si koupím vlastní plast, tak si můžu tisknout na velké tiskárně co chci pokud nebudu nikomu překážet. V praxi, dle frekventovanosti si myslím, že by to mohlo být klidně několik stojánků týdně.

Stojánky budu tisknout z plastu typu PLA. Do velké tiskárny se dává filament o průměru 3cm. Bylo mi doporučeno nakoupit značku Pro3D u NC Computers. Tady je nabídka vhodného filamentu.

Ideálně bychom tiskli z šedé, černé, nebo stříbrné. Těch by vyšla role 1kg na 700 Kč (575 Kč bez DPH). Jedna role vystačí na cca 10 Game Boyových stojánků (dle váhy toho co jsem vytiskl výše). Také musíme počítat s tím, že většina konzolí má větší cartridge. Nabízí se možnost kupovat filament nejlevnější (např. transparentní žlutá za 355 Kč) a stojánek přesprejovat barvou na plast (např. z Hornbachu) - prý to jde.

Naposledy upraveno 14. 11. 2016 12:25
Odpovědět

Option #2 zní dobře. Zkus test něčeho většího.