RetroHerna - Interaktivní muzeum videoherní historie

Tématika článků

Odpovědět

Postupně sem budu dávat témata, na které je třeba napsat článek na wiki. Pokud Tě některé téma zaujme a chtěl/a bys sis ho vzít, napiš sem, že máš o téma zájem. Do příspěvku pak napíšeme, že zpracováváš toto téma. Až budeš mít hotovo, pošli článek na info@retroherna.cz. Standardní doba, kdy máš článek zabraný (nikdo jiný si ho nevezme) je 14 dní. Pokud to do té doby nestihneš, je třeba se ozvat a poslat alespoń nějaký průběh a domluvit se na prodloužení.

Ber si téma jen pokud o něm opravdu chceš psát a budeš na to mít v příštích dnech a týdnech čas.

Při psaní se drž kostry článku, který najdeš zde, podívej se i na tam uvedený vzorový článek.

Apple Bandai Pippin -hotovo Morx.

Nintendo Entertainment System + Famicom Disk System

Game Boy + Game Boy Pocket + Game Boy Light

Super Nintendo Entertainment System + Satellaview

Nintendo 64 + Nintendo 64 Disk Drive

Sega Mega Drive - hotovo Behold3r

Sega Game Gear

Sega Master System

Sony PlayStation

Atari 2600

Vectrex

Pokud tě konkrétně zajímá jiná konzole, o které bys chtěl napsat, můžeš vybírat i zde

Naposledy upraveno moderátorem 26. 10. 2016 00:33
Odpovědět

Vzal bych si Atari 2600, deadline bych ale potřeboval tak do dubna, neva? :)

Naposledy upraveno 24. 02. 2016 17:31
Odpovědět

blackchar

Vzal bych si Atari 2600, deadline bych ale potřeboval tak do dubna, neva? :)

V pohodě, ale bude fajn, když průběžně pošleš nějakou ukázku, že se to vážně posouvá :)

Odpovědět

Pomalu jsem rozepsal Game Boy :)

Odpovědět

sanky

Myslíš klasický z roku 89?

Odpovědět

zdravím můžou být i retro počítače nebo jenom televizní konzole a handheldy :-D

Odpovědět

péťa1986

zdravím můžou být i retro počítače nebo jenom televizní konzole a handheldy :-D

Články vítáme na vše. Současné zaměření na herní konzole je kvůli konzistenci v rámci encyklopedie a podpoře z naší strany. Jinými slovy - články mohou být i o počítačích, ale momentálně k nim nemáme instruktážní kostru a vzorový článek, což znamená, že někdo, kdo by se do takového článku pustil v tom bude plavat sám za sebe a dost možná ho pak bude muset přepisovat podle nově vzniklých požadavků.

Odpovědět

Péťo a nechtěl jsi psát NES? Jak to s tím článkem vlastně dopadlo?

Naposledy upraveno 25. 02. 2016 11:34
Odpovědět

morx

sanky

Bude tam i Pocket a Light, Color spíš ne, i když si ještě nejsem jistý jestli by to nefungovalo lépe dohromady. Uvidím jak budu psát.

Odpovědět

sanky

morx

sanky

Bude tam i Pocket a Light, Color spíš ne, i když si ještě nejsem jistý jestli by to nefungovalo lépe dohromady. Uvidím jak budu psát.

Color bude lepší zvlášť i když se na původní bude dost odkazovat. Spíš by tam měl asi být SGB.

Odpovědět

Tak já jsem dodělal Pippin, beru si na starost Vectrex.